Malé čierne - tak toto musíte mať v šatníku

Malé čierne - tak toto musíte mať v šatníku

Chanelkina Fordka

Pred rokom 1920 bola čierna farba rezervovaná na obdobie žiaľu alebo smútenia a ako „uniforma pre vdovy“. Nevie sa presne, kedy sa z čiernej stala povinná položka šatníka každej elegantnej ženy, ale s určitosťou vieme, že v roku 1926 Mademoiselle Coco Chanel uverejnila v americkou Vogue obrázok krátkych jednoduchých čiernych šiat. Malé čierne akka Little black dress (LBD) boli nazvané aj „Chanelkina Fordka“ - v porovnaní z elegantným čiernym modelom T známej americkej automobilky Ford. Boli jednoduché , dostupné ženám z rôznych vrstiev a veľmi ľahko kombinovateľné. Ako v zápätí vyhlásili vo Vogue: Malé čierne sa stali uniformou každej ženy s dobrým vkusom.“

Nebezpečná žena podľa Diora

V 60 rokoch minulého storočia zažili Little black dress novú éru. Stali sa symbolom éry veľkých hollywoodských herečiek, ktoré boli zobrazované v priliehavých čiernych šatách s výraznými šperkami. Boli v kontraste s „domácimi paničkami“ vo farebných krinolínových šatách.

Najznámejšie „malé čierne“ navrhol Hubert de Givenchy pre herečku Audrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho

Absolútny bussiness štýl.

V 80 rokoch až po súčasnosť sú variácie čiernych šiat najlepšou voľbou pre formálny bussiness štýl a dôležité rokovania. Je dokázané, že prísnosť čiernej farby vzbudzuje u obchodných partneroch príslušný rešpekt. Ale ak si k prísnym šatám vyberiete čierne lodičky s červenou podrážkou, vytvoríte veľmi zaujímavý kontrast a jednu veľkú otázku zahalenú sexy tajomstvom.

Publikované dňa 2017-04-25 od satovo.sk kategoria 0 2206
Štítok: malé čierne

Napíšte komentárNapíšte odpoveď

Musíte byť prihlásený pre pridanie komentára.

Archív blogu

Kategórie blogu

Posledné komentáre

Žiadne komentáre

Vyhľadávanie na blogu

Pozri podobné

Porovnať 0